Blachy ocynkowane

blachy ocynkowane

Blacha ocynkowana jest wyrobem hutniczym. Powstaje w wyniku pokrycia stali warstwą cynku. Dzięki temu stal ma bardzo duże właściwości antykorozyjne. Blacha ocynkowana ma szerokie zastosowanie w budownictwie i przemyśle. Wykorzystuje się ją jako pokrycia dachowe, do wytwarzania rynien, konstrukcji garaży czy domków narzędziowych, a także rur, kanałów wentylacyjnych. Jej trwałość szacuje się na około od 30 do 50 lat.

Produkcja blach stalowych ocynkowanych odbywa się poprzez kilkuetapowe zanurzenie materiałów w ciekłym cynku w temperaturze od 445 °C do 455 °C . Daje to pewność, że otrzymamy elementy o różnej i grubości cynkowej powłoki i wielorakich właściwościach mechanicznych.

Blachy stalowe OCYNKOWANE produkowane są w ciągłej linii ocynkowania ogniowego, zapewniającej otrzymanie blach o różnorodnych rodzajach i grubościach powłoki cynkowej oraz zróżnicowanych własnościach mechanicznych.

Blachy ocynkowane mogą być dostarczane w postaci

- arkuszy

- kręgów

- formatek o określonych przez klienta wymiarach

- taśm

Oferowane przez naszą firmę blachy ocynkowane, produkowane są przez renomowanych producentów krajowych i zagranicznych i charakteryzują się gładką "bezkwiatową" powierzchnią blachy.

Oferujemy w ciągłej dostępności z naszego magazynu blachy ocynkowane ogniowo:

grubość / wymiar [mm]

 

1000x2000

1250x2000

1250x2500

1500x2000

1500x3000

0,50

X

X

X

 

 

0,55

X

X

X

 

 

0,60

X

X

X

 

 

0,75

X

X

X

X

X

0,90

X

X

X

X

X

1,00

X

X

X

X

X

1,25

X

X

X

X

X

1,50

X

X

X

X

X

2,00

X

 

X

 

X

2,50

X

 

X

 

X

3,00

4,00

5,00

X

X

       

Zalety ocynkowanych blach

Ocynkowanie ogniowe polega na zanurzeniu pokrywanych produktów w płynnym cynku.

Oprócz poprawy istotnych parametrów i właściwości stali, proces cynkowania poprawia również walory estetyczne stali. Jest odporna na zmienne czynniki atmosferyczne, więc można ją stosować na zewnątrz budynków. Możliwe jest także przedłużenie trwałości wyrobom ze stali ocynkowanej poprzez nałożenie powłoki malarskiej lub lakierniczej. Malowanie cynkowanych powierzchni zaleca się po około 24 miesiącach, kiedy warstwa patyny jest odpowiednio utworzona.

Jednymi z ważniejszych zalet cynkowania ogniowego są:

- długi okres ochronny (nawet do 50 lat)

- brak potrzeby konserwacji

- wysoka wytrzymałość i odporność na uderzenia

- jest przyjazna dla środowiska

Nasza oferta

Gatunek stali: DX51+Z275 według EN10143

Zakres grubości: od 0,50-5,00 mm

Wymiary:

· szerokość: 700-1500 mm

· długość: 400 - 6000 mm

Blachy ocynkowane mogą być dostarczane w postaci: - arkuszy - kręgów - formatek o określonych przez klienta wymiarach - taśm

Oferowane przez naszą firmę blachy ocynkowane, wytwarzane są przez renomowanych producentów krajowych i zagranicznych i charakteryzują się gładką "bezkwiatową" powierzchnią blachy.

Czas żywotności cynkowej powłoki zależy przede wszystkim od: tarcia i ścierania mechanicznego, stopnia kwasowości opadów atmosferycznych, agresywności korozyjnej środowiska eksploatacji, w którym przebywa ocynkowany element oraz zastosowanej grubości cynkowanej powłoki.

Spawanie blach ocynkowanych tradycyjnymi metodami prowadzi do wypalania cynku spowodowanego wysoką temperaturą i porowatość spoiny. Może to zmniejszyć wytrzymałość spoiny, niszczy antykorozyjną ochronną powłokę cynkową.

Oferowane przez nas produkty sprostają najbardziej wygórowanym wymaganiom. Spełniają rygorystyczne normy zarówno polskie, jak i europejskie.

Wysoka jakość naszych produktów to połączenie następujących czynników:

- nowoczesny park technologiczny – gwarantujący skrupulatne przestrzeganie norm technicznych i wysokich wymogów jakościowych oraz własny dział badań i rozwoju produktu

- kontrola na każdym etapie procesu produkcyjnym – produkcja oparta na ściśle przestrzeganych standardach i normach wytwórczych

- profesjonalny i doświadczony zespół stale podnoszący swoje kwalifikacje poprzez cykliczne szkolenia, udział w konferencjach i spotkaniach branżowych.

Oferujemy ciągłą dostępność blach ocynkowanych ogniowo w naszym magazynie.